Římská: Nenápadná ulice, ve které si na své přijdou milovníci delikates, literatury i designu

Autor: LEXXUS NORTON

Římská ulice, která začíná nad historickou budovou Národního muzea, patří mezi ty nenápadnější vinohradské ulice. I když není tak známá jako její sousedky, její zdánlivá obyčejnost klame. Skrývá v sobě několik podniků, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost a v ničem si nezadají se stylovými podniky v nedaleké a mnohem známější Korunní ulici. Pokud jste se do Římské ještě nikdy nevydali, věříme, že po přečtení našeho článku to brzo napravíte. Zvláště, pokud máte rádi krásné věci a baví vás rozmazlovat i vaše chuťové buňky.

Římská: Nenápadná ulice, ve které si na své přijdou milovníci delikates, literatury i designu

Foto: archiv Book Therapy.

Víc než jen knihkupectví

Venku prší a počasí zkrátka nepřeje? Ideální příležitost zůstat doma a ponořit se do nějaké dobré knížky. Nebo si jen tak listovat a obdivovat nádherné fotografie. Perfektním místem, kde se na takové chvíle zásobit, je Book Therapy. Toto knihkupectví je více než jen obchod s knihami – je to oáza klidu a inspirace. Jeho interiér je útulný a sofistikovaný, s dřevěnými policemi naplněnými pečlivě vybranými tituly. Sortiment zahrnuje širokou škálu knih od klasické literatury až po designové kousky a coffee-table books, které navíc ozdobí váš obývací pokoj a zaujmou každou návštěvu. V nabídce Book Therapy najdete beletrii, biografie, poezii i krásné knihy o architektuře, designu a umění.

Ideálním místem, kde si pořídit novou knihu, klidně i cizojazyčnou, je vinohradské knihkupectví Book Therapy na adrese Římská 35. Foto: archiv podniku.

Pro vytvoření dokonalé domácí atmosféry pro čtení doporučujeme si spolu s knihou odnést některou z interiérových vůní Pigmentarium nebo vonných svíček od Meadows. A pokud jste si někdy při večerní procházce ztichlým městem pomysleli, jaké by to asi teď bylo být v některém z prázdných obchodů, v Book Therapy si to můžete vyzkoušet. Nabízejí tu totiž soukromé prohlídky, které se stanou nezapomenutelným zážitkem zejména, pokud je doprovodíte třeba skleničkou plnou bublinek.

Jste poblíž Římské a máte chuť na něco dobrého? Tak pak musíte vyrazit do podniku Georges Delicatessen & Palmier Bakery. Foto: web a sociální sítě podniku.

Kvalita v každém kousku

Jen o pár kroků dále najdete podnik Georges Delicatessen & Palmier Bakery, který byste rozhodně neměli minout. Tento gastronomický ráj je ideální pro milovníky kvalitních lahůdek a voňavého, čerstvě upečeného pečiva. Vaše chuťové pohárky zde budou rozmazlovány luxusními sýry, delikátními uzeninami, olivami a křupavými croissanty. Nezapomeňte také ochutnat několik druhů canelé, lahodný quiche a další dobroty.

Teplé sardinky, které se staly zdejším hitem, byste si také neměli nechat ujít. Georges Delicatessen & Palmier Bakery je tak dokonalým místem, kam vyrazit pro snídani, večerní zobání k filmu nebo když se vám ohlásí nečekaná návštěva. Ukořistěné pochoutky si můžete vychutnat také přímo na místě, v útulné zadní místnosti, kterou navrhlo renomované studio Home Interiors. Přijďte objevit tento kulinářský poklad a dopřejte si jedinečný zážitek pro vaše smysly!

Hledáte originální dárek pro sebe nebo své blízké? V Shop Up Stories jej určitě objevíte. Foto: archiv podniku.

Design, který inspiruje

Milovníci originální módy, módních doplňků, šperků, kosmetiky a interiérových dekorací by rovněž rozhodně neměli minout Římskou ulici. Concept store Shop Up Stories nabízí pečlivě kurátorsky vybraný sortiment stylových kousků, které jinde nenajdete. Ať už hledáte něco jedinečného pro sebe nebo chcete obdarovat své blízké, je vysoká šance, že to objevíte právě zde. Na závěr nákupů si dopřejte skvělou kávu nebo čerstvé pečivo, které tu berou od La Forme Bakery. Navíc Shop Up Stories pravidelně pořádá různé módní akce a workshopy, které rozhodně stojí za návštěvu.

Chcete mít tyto skvělé podniky na dosah ruky? Prozkoumejte naši nabídku nemovitostí k prodeji i pronájmu na Praze 2.