5 tipů, kam vyrazit pro stylové vánoční dárky i dekorace

Autor: Zdenka Tomis

Máte mezi svými blízkými milovníky designu, případně někoho, kdo si právě zařizuje nový byt, nebo se prostě jen rád obklopuje hezkými věcmi? Anebo chcete ještě před svátky vyladit své vlastní bydlení? Máme pár tipů, kam v Praze vyrazit pro ty nejstylovější interiérové doplňky.

5 tipů, kam vyrazit pro stylové vánoční dárky i dekorace

Nový showroom Františka Jungvirta v areálu Parvi Cibulka v Košířích, ve kterém najdete všechny krásné kousky z umělcova portfolia. Foto: Peter Fabo.

The Design, Havelská 14, Staré Město

Osobitý výběr českého i světového designu nabízí obchod The Design s prodejní galerií, kde si můžete dát i kávu Coffee Source. Za concept storem stojí Olga Rühle, Míla Umanec Bulířová a umělkyně Romana Drdová, jejichž cílem bylo přinést na tuto adresu místo, kam budou rádi chodit nejen turisti, ale i místní lidé, čímž mohou tuto lokalitu příjemně oživit.

Náš tip na dárek: Pořiďte porcelánové slánky a pepřenky Zepelin od Daniela Piršče. Tato jednoduchá, ale nepřehlédnutelná klasika snadno najde místo v každém interiéru a pozvedne stolování na novou úroveň.

Pár minut od Můstku v ulici Havelská najdete designový obchod s prodejní galerií a vynikající kávou Coffee Source. Foto: The Design.

Ones Concept Design Store, Újezd 1, Malá Strana

Tady najdete kromě interiérových doplňků i ty módní. Rozhodně se tu poohlédněte i po drobném nábytku, mají tu totiž spoustu originálních kousků české výroby. Celkově najdete v Ones Concept Design Store práci lokálních designérů, unikátní značky, které jinde v Česku neseženete, deadstock i autentický vintage sortiment.

Náš tip na dárek: Dubová stolička Tissier od Studio Teak Peak představuje univerzální kousek, který oživí každý interiér. Mají tu ale třeba i vlastní limitovanou kolekci porcelánu Deluxe, která vznikla ve spolupráci se Studiem Mindset.

Perfektním místem pro nákup dárků na Malé Straně je Ones Concept Design Store, který je plný kousků od lokálních designérů a unikátních značek, které jinde v Česku neseženete. Foto: Ones Concept Design Store.

La Table, Mánesova 78, Vinohrady

V La Table se soustředí na originální sklo, porcelán, ale také svíčky a svícny, interiérový textil nebo třeba knihy, a seženete tu i šampaňské. Detailněji se s tímto showroomem můžete seznámit v našem článku LA TABLE: Nový klenot Mánesovy ulice.

Náš tip na dárek: Výjimečným dárkem se stane některý ze svícnů značky Skultuna s neuvěřitelně dlouhou tradicí - byla založena už roku 1607. Sázkou na jistotu pak bude široký výběr překrásných coffee table books.

Ústřednímu prostoru LA TABLE vévodí velký mramorový stůl, který je pokaždé prostřený podle dané sezony. Foto: Martin Svoboda pro OOOOX. Domov vašich přátel, rodiny nebo i ten váš perfektně doplní svícny Skultuna nebo nádherné coffee table books, které jinde neseženete. Foto: LA TABLE.

Showroom Františka Jungvirta, Naskové 1, Košíře

Vedle „běžné" produkce designových váz jsou v novém butiku František Jungvirt k vidění a prodeji i unikátní sběratelské vázy a objekty, které jinde nedostanete.

Náš tip na dárek: Mezi zmíněné exkluzivní kusy patří například vázy z limitované edice 2O kusů Garden Midnight Gold Ruby nebo ručně malovaná váza Fleur Blanche, případně cenově nejdostupnější novinka difuzér-vázička-objekt Toy, případně sběratelské objekty ze sekce Art.

Nový showroom Františka Jungvirta v areálu Parvi Cibulka v Košířích, ve kterém najdete všechny krásné kousky z umělcova portfolia. Foto: Peter Fabo. Seženete tu i novinku TOY - difuzér, vázičku a objekt v jednom. Foto: frantisekjungvirt.com.

Unlikely Store + Studio, Osadní 10, Holešovice

Vintage design obchod a studio Unlikely je důkazem, že historie se neustále opakuje nejen v životě a módě, ale i v designu. Pod vedením jeho zakladatelky Markéty Klenorové se zaměřuje na sourcing, staging a restoring luxusního vintage nábytku a doplňků. Do Česka tak přináší unikátní objekty z celého světa.

Náš tip na dárek: Najdete tu například slavné křeslo Orange Slice, které navrhl v roce 1960 Pierre Paulin pro Artifort. Lákavá je i krásně zaoblená černá vintage mramorová miska UP&UP by Egidio Di Rosa a Alessandro Giusti, které pochází z poloviny 20. století z Itálie.

Dolní Holešovice mají další místo, do kterého se vyplatí vyrazit, když hledáte krásný kousek do interiéru. Jmenuje se Unlikely a najdete v něm takového vintage  poklady jako jsou mramorové misky UP&UP od Egidio Di Rosa a Alessandro Giusti, které pochází z poloviny 20. století z Itálie. Foto: Unlikely.