Praha má nové centrum designu. Najdete ho v ulici Na Zátorách v Holešovicích

Autor: Zdenka Tomis

V Praze už řadu let platí, že když si chcete pořídit designový nábytek či dekorace, vaše kroky pravděpodobně zamíří do Holešovic. Teď to platí dvojnásob. V ulici Na Zátorách totiž vyrostl nový showroom, kde najdete hned několik předních lokálních značek.

Praha má nové centrum designu. Najdete ho v ulici Na Zátorách v Holešovicích

Interiér showroomu Todus má díky betonovému stropu industriální nádech, který skvěle odráží ducha Holešovic. Foto: www.czechdesign.cz.

Zátory mají dlouhou tradici. Jde totiž o vůbec nejstarší část Holešovic, která kdysi bývala svébytnou čtvrtí plnou půvabných uliček s mnoha různými krámky a drobnými podniky. Říká se, že možná právě Zátory byly předobrazem Foglarových Stínadel.

Tradice uvolněné atmosféry

Jenže v polovině 70. let se rozhodlo, že tu bude stát nádraží a stanice metra, a tak se začátkem stavby zmizely prakticky celé Zátory. Protože to byl po celou dobu soběstačný svět, udržela se tu až do konce uvolněná atmosféra 60. let.

Dnes snad už můžeme říct, že se tahle oblast k původní tradici znovu obrací. I když je tu ještě řada takzvaně hluchých a zapomenutých míst, vznikají tu zajímavé developerské projekty i obchody, které tak dávají vzniknout nové cool městské čtvrti a zároveň propojují jiné dvě trendy lokality - dolní Holešovice a Letnou.

Designový ráj

Je to zhruba rok, co si ve zrekonstruované holešovické ulici Na Zátorách otevřely společný showroom úspěšné české značky Dechem, Master & Master a Todus. Shodují se, že společný prostor je výhodou nejen pro zákazníky, kteří tak pořídí jejich krásné produkty ze tří odlišných oblastí pod jednou střechou, ale i pro ně samotné, protože si mohou vzájemně být inspirací.

Centrální část celého prostoru je rozdělena na tři úseky, které na sebe vzájemně navazují, přesto každé značce dopřává jistou míru soukromí a zázemí. Zároveň se jednotlivé zóny prolínají vybavením od kolegů - v části, kterou obývá Todus, jsou svítidla studia Dechem, které zase svůj prostor vybavilo nábytkem Master & Master a Todus. 

Pohled do showroomu značky Todus z ulice Na Zátorách. Foto: Facebook Todus.

S respektem k lokálnímu řemeslu

Studio Dechem jistě není třeba dlouze představovat. V showroomu jsou k dostání jeho tradiční křehké skleněné vázy všech velikostí i odstínů, ale také svítidla. Studio tu přitom má také část výroby, sklad a zázemí pro finalizaci zakázek.

Ještě výrazně déle je stálicí českého trhu značka Todus - specializuje se na venkovní nábytek pro soukromé i hotelové zahrady u nás i ve světě už více než 30 let. Vlastní showroom však firma nikdy neměla, a tak si Na Zátorách užívá svoji premiéru.

Interiér showroomu značky Dechem. Foto: www.dechem.cz.

Ukázka vzájemné synergie

Trojici doplňuje interiérový nábytek Master & Master. Jeho židle, křesla či stolky v showroomu krásně vyniknou díky obnaženému betonu v jeho části prostoru. Ovšem také vázy Dechem jsou vystavené v regálu od Master & Master.

Showroom tedy slouží nejen jako obchod a výkladní skříň jednotlivých designérů, ale také jako názorná ukázka, jak konkrétní kousky z jejich kolekcí fungují v praxi.

Showroom Master & Master, ve kterém najdete také designové sklo od značky Dechem. Foto: masterandmaster.eu.

Potěšení pro vaše smysly

Pokud vás během návštěvy showroomu přepadne chuť na kávu nebo něco sladkého na zub, můžete ji uspokojit o pár kroků dále v kavárně Supernova Bakehouse. Čeká tu na vás krásný a stylový interiér, vůně čerstvě upečeného pečiva i kávy Doubleshot. Během toho, co si vaše chuťové a čichové buňky budou užívat, můžete pozorovat pekaře při práci nebo sledovat ruch ulice.

Řemeslná pekárna a kavárna Supernova Bakehouse. Foto: www.supernovabakehouse.cz, www.pavlafrau.com.

Být součástí industriálního kouzla Holešovic

Baví vás syrový vibe neustále se rozvíjejících Holešovic a přemýšlíte, že byste chtěli být jeho přímou součástí a mít zde svůj domov? Ať už upřednostňujete pronájem nebo vlastnické bydlení, máme pro vás řešení.

V případě nájemního bydlení doporučujeme prozkoumat rezidenční projekt Mozaika Holešovice, který nabízí nové a zcela zařízené byty 1+kk až 4+kk, služby zajišťující maximální komfort pro nájemníky a uzavřený vnitroblok plný zeleně a vzrostlých stromů. Revitalizované ocelové skelety pak dodávají areálu neopakovatelný industriální genius loci.

Nájemní rezidenční projekt Mozaika Holešovice. Foto: LEXXUS NORTON. 

Upřednostňujete vlastnické bydlení? Prozkoumejte rezidenční projekt Astrid Garden, který roste v ulici U Průhonu a nabídne byty 1+kk až 4+kk. Součástí projektu je vnitroblok, který bude mít podobu společné zahrady osázené stromy a květinovými záhony.

Vizualizace rezidenčního projektu Astrid Garden.