5 nejlepších podniků, které byste na Andělu neměli minout

Autor: LEXXUS NORTON

Kam si na Andělu zajít na fine dining a kde naopak ochutnat ten nejlepší street food? Kde mají nejlepší kávu a snídaně, kam vyrazit pro čerstvé pečivo a kde si potom odpočinout u sklenky vína? Odpoví následující guide těch nejlepších gastro podniků na Andělu.

5 nejlepších podniků, které byste na Andělu neměli minout

Foto: archiv Kavárna co hledá jméno.

Na Andělu je toho mnohem víc než jen obchodní centrum. Pokud byste chtěli vyrazit na procházku nebo si odpočinout obklopeni zelení i božským výhledem na Prahu, zamiřte do parku na vrchu Sacre Coeur. Pokud vás však spíš honí mlsná, vyzkoušejte naše tipy.

Nejlepší vaječné soufflé

Krásný prostor bývalé truhlárny, příjemnou atmosféru, klidnou zahrádku, ale hlavně skvělou výběrovou kávu a božské snídaně nabízí dnes už dobře známý a etablovaný podnik Kavárna co hledá jméno. Doporučujeme zejména vejce benedikt soufflé. Mimochodem, vzpomeňte si na tohle místo i v případě, když bude vaše firma přemýšlet, kde udělat workshop nebo netradiční event. I na to tu totiž mají speciální prostor.

Foto: archiv Kavárna co hledá jméno.

Ráj pro milovníky street food

Spousta různých skvělých restaurací, bister i barů našla své místo pod jednou střechou a částečně i širým nebem v Manifesto Marketu na Andělu. Ať už máte chuť na cokoli, v tomto úžasném foodhubu ji stoprocentně ukojíte. Kromě jídla si tu ale užijete i tematické a kulturní večery, které z tohoto marketu dělají velmi příjemné místo zábavy, pohody a setkávání, zdaleka nejen v létě. Fungují tu totiž celoročně.

Foto nahoře: Alexandra Siebenthal. Foto dole: Václav Miškovský.

Nejútulnější andělská vinotéka

Ať už hledáte příjemné místo na rande, chcete posedět z přáteli, uspořádat firemní večírek, nebo si jen nakoupit zásoby toho nejlepšího vína na doma, ve Wonder Wines Bar jste na správné adrese. V nabídce mají vína ze všech koutů Evropy i světa, můžete si tu domluvit degustaci (klidně i neřízenou) nebo třeba vyzkoušet sabrage. A přijít klidně můžete i s někým, kdo vlastně víno moc nemusí. Rádi vám tu udělají i nějaký drink. Osvěžující specialitou je třeba broskvový gin s růžovým tonikem. Lepší vinárnu na Andělu zkrátka stoprocentně nenajdete.

Foto: archiv Wonder Wines Bar.

Fine dining s asijskou příchutí

Milujete dívat se kuchařům pod ruce, pozorovat frmol v profesionální kuchyni a přitom ochutnávat fantastické jídlo? Zkuste Taro, kde vám bude servírovat asijský fine dining v moderní a příjemně casual formě. Kuchyně je zejména vietnamská a večeře probíhají formou degustací. Protože jde o maličkou restauraci, nezapomeňte, že první vlna začíná v půl šesté, druhá potom v půl deváté. Těšte se přitom i na překvapení - předem totiž nikdy nevíte, jaké chody vás při degustační večeři čekají. Na druhou stranu díky konceptu otevřené kuchyně můžete vždy pozorně sledovat, co se na vás chystá.

Foto: Oficiální web Taró.

Za vůní čerstvého pečiva

A ještě pro vás máme jeden tip, kde pořídit vždy čerstvé, voňavé a strašně dobré pečivo. V řemeslné pekárně Tady a teď určitě ochutnejte místní loupák nebo úžasnou koblihu, kupte si chleba či bagetu, a pokud kolem chodíte do práce, určitě se stavte pro sendvič či plněnou housku k svačině. Do druhé ruky vám pak rádi udělají i kafe na cestu. Potěší vás určitě i koláče a buchty, co chutnají jako od té nejšikovnější maminky.

Zaujaly vás gastropodniky na Andělu natolik, že byste to do nich měli rádi co nejblíže? Prozkoumejte naši nabídku nemovitostí k prodeji i pronájmu v této lokalitě.