Na Benicích oceňujeme vesnickou atmosféru

Autor: LEXXUS NORTON

Přinášíme vám příběh manželů Procházkových, kteří si jako první koupili rodinný dům v projektu Be-nice. Jejich zkušenosti, dojmy a očekávání mohou být inspirací a zdrojem cenných informací pro všechny, kteří zvažují podobný krok.

Na Benicích oceňujeme vesnickou atmosféru

Jste první majitelé novostavby rodinného domu v projektu v Praze 10 - Benicích. Co vás vedlo ke koupi domu právě v tomto projektu?

Na Benicích oceňujeme vesnickou atmosféru, klid, zeleň a zároveň umístění v pražské městské části. Líbí se nám, že projekt je uprostřed původní zástavby Benic.

Měli jste během koupi nemovitosti nějaké individuální požadavky? Pokud ano, jak jste spokojeni s přístupem developera k jejich řešení?

Z velké části jsme změnili vnitřní uspořádání celého domu. Oceňujeme přístup a flexibilitu developera, který nám umožnil všechny změny provést.

Jak se vám líbí architektonické zpracování projektu a umístění vaší nové nemovitosti v rámci obce?

Líbí se nám architektonické pojetí celého projektu, které podle nás velmi dobře zapadá do původní zástavby. Hezky navazuje na původní českou vesnickou architekturu, ale přitom je nový a moderní.

Jak hodnotíte občanskou vybavenost v blízké i širší lokalitě?  Zajímá nás, jestli vám vyhovuje dostupnost obchodů, zdravotních a vzdělávacích zařízení a dalších služeb.

Vyhovuje nám, že všechny služby jsou v krátké dojezdové dostupnosti autem.Jako příklad mohu uvést širokou nabídku obchodů v Čestlicích nebo školy a školky v Uhříněvsi a Pitkovicích.

Benice jsou součástí Prahy 10. Jste spokojení s dopravní dostupností do centra metropole?

Vlakové zastávky v Uhříněvsi a Kolovratech jsou velmi blízko autem nebo třeba na kole. Na dojíždění vlakem se těšíme, patří to k venkovskému způsobu života.

Zaujal vás tento projekt a chtěli byste o něm vědět více? Stačí kliknout zde.