Dům Hra s růžovým ostrůvkem v Praze absolutním vítězem soutěže Interiér roku 2022

Autor: LEXXUS NORTON

212 interiérů českých a slovenských interiérových designérů. Z tolika přihlášených interiérů musela mezinárodní porota prestižní soutěže Interiér roku 2022 vybrat vítěze v deseti soutěžních kategoriích a také absolutního vítěze. Tím se stal pražský interiér od architektky Martiny Šandové z TI ARCHITEKTI.

Dům Hra s růžovým ostrůvkem v Praze absolutním vítězem soutěže Interiér roku 2022

Dům Hra s růžovým ostrůvkem. Foto: Zuzana Veselá.

Vyznačuje se zejména oblými bezstresovými tvary, které svou měkkostí navozují pocit bezpečí a vycházejí vstříc dětskému světu, dále záměrnou hravostí a individualizovanou barevností. Interiér  vhodně začleňuje umělecká díla, nabízí civilní atmosféru a má předpoklad přirozeně stárnout.

„Absolutní vítěz je letos v podstatě definicí perfektně zvládnutého rodinného konceptu interiéru, který své obyvatele včetně dětí i domácích mazlíčků den co den vítá a objímá jako bezpečná náruč. Do návrhu se jistě promítla nejen nesporná profesionalita a talent autorky, ale také vysoce emocionální ženský pohled. Pár dní před vyhlášením vítězů Interiéru roku se sama stala šťastnou matkou.“ doplňuje zakladatel a ředitel soutěže Interiér roku Petr Tschakert, čím tento projekt oslovil mezinárodní porotu.

Interiér od Martiny Šandové nebyl ale jediným pražským interiérem, který si v letošním osmém ročníku odnesl ve své kategorii první místo. V kategorii NÍZKONÁKLADOVÉ BYDLENÍ bodovala Garsonka u Výstaviště od architektky Zuzany Řepíkové ze studia DESIGNPRO. Cenu generálního partnera, firmy Kronospan, si odneslo studio JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI za Dům u parku. Architektka Martina Homolková ze studia MALFINIO vyhrála s interiérem Byt E07 Cenu novinářů. Veřejnost zase nejvíce oslovil Vinohradský sen, za kterým stojí studio ARCHISTROJ a ATELIER HORIZONT.

A jak vítězné interiéry vypadaly? Zjistíte ve fotogalerii, kterou jsme pro vás připravili níže.


Nahoře: Dům Hra s růžovým ostrůvkem, Autor: MgA. Martina Šandová, studio TI ARCHITEKTI. Foto: Zuzana Veselá.

Nahoře: Garsonka u výstaviště, Autor: Ing. arch. Zuzana Řepíková, studio DESIGNPRO.

Nahoře: Dům u parku, Autoři: Ing. arch Magdalena Rochová a Ing. arch. Radek Jaroušek, spolupráce Ing. arch. Lenka Mandelová a Ing. Radek Brandejs, studio JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI. Foto: Filip Šlapal.


Nahoře: Vinohradský zen,  Autoři: Ing. arch. Pavel Paseka a Ing. arch. Martin Žatečka, studio ARCHISTROJ, spolupráce Ing. arch. František Bosák a Ing. arch. Jolana Bosák Macháčková, studio ATELIER HORIZONT. Foto: Václav Novák.

Nahoře: Byt E07, Autor: Ing. arch. Martina Homolková, studio MALFINIO. Foto: BoysPlayNice.