Pro vintage design jedině do Holešovic. Vítejte ve studiu Synestè

Autor: LEXXUS NORTON

Koncem minulého roku vyrostl v Holešovicích malý ráj, kde seženete ikonický vintage design z různých koutů světa, a dokonce vám tu umí sehnat nebo také vyrobit kousky na míru. Osobní přístup je tu totiž na prvním místě.

Pro vintage design jedině do Holešovic. Vítejte ve studiu Synestè

Majitelka Zuzana Hadáčková v Synestè Studio. Foto: Michaela Karásek Čejková.

Synestè by si měl na seznam oblíbených obchodů napsat každý, kdo touží po originálním domově vybaveném výjimečným designem, který nemá doma deset dalších přátel. Můžete si sem ale přijít také splnit sen. V nabídce totiž mají i ikonické věci, jako je křeslo Wassily nebo židle Cesca.

„Hodně se zaměřujeme na ikonický vintage design z Itálie a Skandinávie, ale dovážíme také například marocké koberce Beni Ourain, které jsou ručně tkané a každý je unikát. Pokud hledáte konkrétní rozměr nebo barevnost, najdeme vám jej podle přání,“ popisuje majitelka a zakladatelka studia Zuzana Hadáčková.

V útulném letenském studiu najdete výběr ikonického vintage designu, který studio nabízí především online. Nechybí ani stoly a odkládací stolky, které majitelka Zuzana nechává vyrábět zákazníkům přímo na míru. Foto: Michaela Karásek Čejková.

Některé kousky nábytku nebo doplňků jsou vystaveny přímo ve studiu a vždy jsou velmi pečlivě vybrané. „Je to bez přehánění tak, že z tisíců věcí vybereme jen několik, které rezonují s našim stylem i nároky na kvalitu. Snažíme se, aby se vzájemně daly kombinovat a měly i svůj vizuální rukopis. Nejde nám o kvantitu a nesnažíme se uspokojit vkus každého,“ vysvětluje Zuzana. Před návštěvou je ale ideální domluvit si schůzku, na které proberete své představy a v Synestè vám potom najdou to, co si přejete.

Unikátní nábytek na míru

Pokud ale máte jasnou představu, kterou zatím nedokázala žádná značka vyplnit, tady vám umí vysněný kus také vyrobit. „Pro naše zákazníky vyrábíme na míru jídelní stoly, odkládací stolky a piedestaly inspirované vintage siluetami ze 70. let a skandi minimalismem. Každý kus je ručně vyráběný a navržený na míru podle přání zákazníka,“ ujišťuje Zuzana.

Pracují tu při tom s minerální stěrkou, která skvěle doplňuje přírodní materiály jako je oblíbený kámen nebo dřevo. Je odolná, působí velice příjemně na pohled i na dotek a do prostoru vnáší sofistikovanost. Navíc v Čechách nic podobného není k sehnání.

V Synestè se zaměřují především na italský a skandinávský design. Najdete tu ale také unikátní ručně tkané marocké koberce. Foto: Michaela Karásek Čejková.

Kultivovat prostor kolem sebe

„Budujeme komunitu lidí, kteří s námi chtějí být na stejné vlně, cení si skvělého designu a baví je kultivovat prostor kolem sebe a jít si svou vlastní cestou, tak aby jejich domov měl své osobité charisma,“ popisuje zakladatelka projektu svoji vizi.

„Pracovala jsem a z částí stále pracuje v online marketingu, ale to je bohužel segment, kde toho po vás moc hmatatelného nezůstane. K interiérovému designu jsem měla vždycky blízko, a protože jsme nedávno sami prošli rekonstrukcí a následným zařizováním, tenhle svět mě začal vtahovat více a více. Díky zkušenostem na projektu Vintera, který jsem několik let zpátky založila, jsem začala více pronikat do tématu, až jsme se nakonec s manželem rozhodli založit novou značku s vlastním studiem a teď budeme sledovat, kam nás tahle cesta zavede,“ vysvětluje Zuzana proces, díky němuž studioSynestè vzniklo.

Přestože projekt funguje teprve pár měsíců, rozjetý je velmi slibně. Už teď se totiž daří dodávat některé kousky evropským zákazníkům mimo Česko, na což by se v Synestè chtěli do budoucna ještě více zaměřovat.

Chtěli byste to mít do Synestè jen pár minut chůze? Podívejte se na naši nabídku bytů k pronájmu i prodeji na Praze 7. Třeba v ní najdete i vy svůj vysněný domov.