Gastro průvodce tou nejvoňavější ulicí v Praze

Autor: Zdenka Tomis

Vůně právě upečeného pečiva se tu mísí s čerstvě namletou kávou a jen o malý kousek dál zase ucítíte ty nejlepší domácí koláče v Praze. Vítejte v Korunní, v ulici, kde by chtěl bydlet každý - nebo sem přinejmenším chodit na každou schůzku.

Gastro průvodce tou nejvoňavější ulicí v Praze

Spižírna 1902, skvělé místo pro setkání s přáteli i stylový home office. Foto: Instagram podniku.

Známá vinohradská ulice Korunní je vlastně takovým malým městem ve městě. Je plná dobrých obchodů, najdete tu spoustu nejrůznějších služeb, ale třeba i divadlo. Zkrátka vydala by téměř na samostatného knižního průvodce.

Dnes vám ale chceme dát pár tipů na ty nejstylovější kavárny, pekárny a místa, kde seženete ty nejlepší dobrůtky, když vás honí mlsná nebo jste si vyrazili pro čerstvou snídani.

Na brunch i na víno

Nenechte se zmást názvem podniku Kavotéka. Kromě kávy tu totiž mají klasické snídaně a brunche - od vajec Benedikt přes tradiční anglickou snídani po lívance, ale také oblíbené zákusky - zajděte na kremroli nebo větrník. Večer se pak kavárna mění ve vinárnu. Kromě vína si tu ale můžete klidně připít třeba i aperolem.

Kávová a snídaňová legenda

Naprostou legendou nejen na ulici Korunní, ale v celé Praze, je kavárna Coffee Room, která byla jednou z prvních, které ve městě nabízely specialty coffee. Dnes už má Coffee Room nové majitele, ale na kvalitě mu to vůbec nic neubralo. Zajděte na super filtr nebo cold brew, a rozhodně sem musíte také na snídani - mají vlastní granolu, zapečený banana bread s rebarborovým kompotem nebo obligátní avo toast.

Přijďte si dát kávu do legendárdního podniku Coffee Room, který jako první v Praze nabízel specialty coffee. Foto: oficiální web podniku.

Kafe s sebou

Ať už chcete kafe s sebou do kelímku (samozřejmě vlastního) nebo míříte pro výběrovou kávu pro domácí přípravu, zajděte do Dos Mundos. Tuhle kávu jste možná už někde ochutnali - berou ji totiž desítky různých kaváren, ale přímo na Korunní mají svoji pražírnu, kde si kávu můžete rovnou i koupit domů nebo ochutnat. Samozřejmě se tady dá i posedět.

Když máte home office

Není to tak dlouho, co na Korunní otevřela svoji pobočku kavárna s pekárnou Kin & K Bakery, kde najdete klasické dobroty, sezónní nabídku i laskominy z celého světa. Rádi vás tu přivítají na schůzku, ale klidně zajděte i s notebookem a oddejte se sladkostem a práci zároveň. A přijít můžete i s pejskem. Pracovní schůzky nebo snídaně si pak domluvte v překrásném prostředí Spižírny 1902. Mají ale i lehké obědy a menu se mění každý den podle sezóny.

Ve Spižírně 1902 na vás čeká nejen výborné pečivo a káva, ale také originálně pojatý interiér, ve kterém zapomenete, že jste uprostřed města. Foto: Instagram podniku.

Koláč versus croissant versus dort

Velmi návykovým hitem posledních let je podnik Kus Koláče, na jehož koláče a další dobroty se často stojí dlouhé fronty. Jestli jste ale spíš tým croissant, pak vaše kroky povedou spíš do Just Croissant, kde si můžete jednak nakoupit, ale také si rovnou dát snídani - kromě croissantů mají třeba i vafle. Další vinohradskou klasikou je pak také Coffee Corner Bakery, kde si však kromě snídaně a pečiva můžete koupit i klasické dorty. Jestli ale spíš hledáte tradiční české zákusky v té nejlepší podobě, tedy věnečky, laskonky, větrníky anebo třeba bábovku, měli byste vědět také o Cukrářství čp.1.

Na samém začátku Korunní směrem od Flory nevynechejte Cukrářství čp 1., kde na vás čekají výtečné dezerty. Pro začátek doporučujeme úžasný lískooříškový větrník, který si jistě zamilujete i vy. Foto: Instagram podniku.

Online průvodce už existuje

Mimochodem, věděli jste, že tahle ulice má dokonce svoji webovou stránku? Podívejte se na ulicekorunni.cz, kde najdete spoustu dalších tipů. A jsou tu nejen gastro podniky, ale i kultura nebo všechny typy služeb, které byste kdy mohli potřebovat.

Líbilo by se vám žít v blízkosti Korunní a mít všechny tyto báječné podniky jen pár kroků nebo pár minut od domova? Prozkoumejte naši nabídku bytů k pronájmu i prodeji na Praze 2. Třeba v ní na vás čeká váš nový domov.