Žižkovské coffee vibes

Autor: LEXXUS NORTON

Žižkov možná nemá takovou auru jako sousední Karlín a Vinohrady, ale i tady najdete útulná místa vonící výbornou kávou, do kterých se vyplatí zajet i přes půlku Prahy. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších. Často toho navíc nabízí mnohem víc než jen skvělou kávu. Zajít sem můžete také na jógu, za uměním nebo třeba jen za příjemným prostředím pro schůzky, práci i zábavu.

Žižkovské coffee vibes

Hlavním lákadlem Kafe Atrium je, jak název napovídá, atrium, ze kterého je výhled na Žižkovskou věž. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Kafe Atrium).

Na kafe i na drink

Moderní kavárnu Kafe Atrium v ulici Čajkovského si otevřely tři dámy, které přestala bavit práce v korporátu a raději začaly servírovat super kafe, luxusní koláče a domácí pomazánky, čepovat pivo a nabízet pečlivě vybrané víno. K snídani si tu dáte vejce i mimosu, k pivu zase utopence. Jejich kavárna je místem, kde se můžete scházet u kávy i malinového ginu s tonikem nebo v klidu relaxovat. Konají se tu také koncerty, nejrůznější přednášky nebo salsa party.

Malinový gin s tonikem, chleba s pomazánkou. I takovéto dobroty můžete v Kafe Atrium ochutnat. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Kafe Atrium).

Na kafe, na pivo i na koncert

Pro mnoho různých příležitostí poslouží Café Pavlač, podnik, který najdete v ulici Víta Nejedlého. Nenechte se zmást slovem „Café“ v názvu, protože sem můžete zajít opravdu téměř na cokoli. Každý den mají „polední“ menu, které ovšem podávají až do desáté hodiny večerní, případně do vyprodání. Je tu však i stálá nabídka čítající sendviče, špagety, hummus a dokonce i steak. Ráno si tu dáte míchaná vajíčka, během dne si můžete zpříjemnit pracovní schůzku sklenkou vína. Večer přijďte na pivo a k němu si nezapomeňte objednat domácí brambůrky. Součástí kavárny je také Galerie 35m2, ve které můžete obdivovat současné umění a Klub Café Pavlač. Nechybí ani venkovní zahrádka zvoucí k posezení.

Pokud vyrazíte do Café Pavlač během slunného dne, určitě využijte posezení na jejich dvorku. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Café Pavlač).

Domácí koláče nikdy neomrzí

Do My Coffee Story ve Štítného ulici zajděte na snídani, kterou tu podávají až do odpoledne. Dáte si tu vaječnou klasiku, lívance, ale třeba i veganský chlebík na sladko. Na mlýnku pak většinou mívají kávy z Brazílie či Salvadoru. Jistotou jsou také vynikající domácí koláče, co chutnají jako od babičky. Kromě klasiky tu na vás čekají i bezlepkové varianty. Stavit se tu můžete i na lehký oběd. V případě hezkého počasí doporučujeme usadit se na příjemné zahrádce ve vnitrobloku.

Nejlepší bagel na Žižkově

Bagel na sladko i na slano, káva od Mama Coffee, ale třeba i Vinohradská jedenáctka na vás čeká v Žižkavárně v Kubelíkově ulici. Zajít sem můžete jak na víkendový brunch, tak na posezení u piva s přáteli. Anebo zkrátka kdykoli, kdy máte hlad nebo chuť na kafe a výbornou bábovku. Hledáte na Žižkově klidné místo pro práci? Pak je tento podnik s příjemným interiérem tou pravou volbou. Značka ideál je to tady také v případě, že máte chuť zašít se někde s knihou a nenechat se nikým rušit.

Toužíte po tom, vypít si svou kávu v klidu? Ideálním místem pro vás bude právě Žižkavárna. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Žižkavárna).

Děti s sebou

Kavárna Café Spirit na Basilejském náměstí o sobě říká, že je pravděpodobně nejvíc baby friendly kavárnou na Žižkově. Dokonce tu pořádají i tvořivé dílny, kde můžete dítě zanechat a získat tak cenný čas jen pro sebe. Zajít sem však samozřejmě můžete i z mnoha jiných důvodů a klidně bez dětí. Mají tu výbornou snídaňovou nabídku, napečeno celý den a kávu berou od Coffee Source. Součástí Café Spirit je pak také jógové studio Jóga Spirit. Zábavu a dobroty si tady užije prostě celá rodina.

Chtěli byste to mít do těchto podniků jen pár minut chůze? Objevte naši nabídku bytů k prodeji i pronájmu na Praze 3. Třeba v ní na vás čeká váš nový domov.