Bělohorská: Co musíte ochutnat na nejdůležitější ulici Břevnova

Autor: Zdenka Tomis

Na jediné ulici na Břevnově najdete skvělé gastro podniky všech typů a zaměření. Vybíráme ty, kde vám bude stoprocentně chutnat, a kam se budete vždy rádi vracet.

Bělohorská: Co musíte ochutnat na nejdůležitější ulici Břevnova

Krásný interiér břevnoské pobočky Angelato, který navrhli a1architects. Foto: Angelato.

Břevnov patří k nejkrásnějším čtvrtím v Praze a ulice Bělohorská je takovým jeho hlavním, nejen gastro centrem. Pojďte si projít podniky, které tady rozhodně stojí za pozornost a nejedno posezení.

Andělská zmrzlina
Zmrzlina z Angelato se v Praze stala legendou, a tak je dobré vědět, že i na Břevnově má tato rodinná zmrzlinová manufaktura svoji pobočku. Ochutnáte tu vynikající řemeslnou zmrzlinu v té nejvyšší kvalitě a bez umělých přísad. Zajděte na jednu ze smetanových příchutí, na sorbet, ale dáte si tu klidně i vynikající espresso. A každý měsíc tu dělají jinou zmrzlinovou specialitu.

Vyhlášený pražský podnik Angelato nabízí mnoho netypických příchutí, které odpovídají danému ročnímu období. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Angelato). 

Podle posledních trendů

Pověst kaváren, kde dělají dezerty v tom nejmodernějším pojetí, má síť IPPA Café, která zakotvila i na Bělohorské. Kromě vyhlášeného citronu, manga nebo hrušky si tu ale můžete dát klidně i tradiční buchtičky s krémem. Klidně si tady naplánujte i bohatý brunch - snídaňové menu je opravdu široké a vybrat si z něj můžete po celý den.

Kafe a dort

Na pracovní schůzky, posezení s přáteli nebo když hledáte místo, kde můžete nerušeně pracovat, bude se hodit Cafe Perdu. Zajděte na kafe a k němu si určitě dejte některý z místních dezertů ve francouzském stylu.

Cafe Perdu je pohodová kavárna, která je skvělá nejen pro setkávání s přáteli, ale také na klidnou práci. Foto: Facebook podniku.

Všechny chutě Španělska
V tapas baru Jamonarna se rázem ocitnete na dovolené ve Španělsku. Ochutnáte to nejlepší tamní víno, k němu si dáte tapas, sýry, chorizo nebo tradiční šunku Jamón. To vše si navíc můžete také nakoupit domů či na vaši privátní akci. Anebo objednat - mají totiž i e-shop, kde majitelé Honza a Lucka nabízejí jen to, co sami milují.

Asijská jistota
Milujete tradiční asijskou kuchyni? Pak si na seznam zapište restauraci Aluha, kde si v příjemném moderním prostředí pochutnáte na skvělých Pad Thai, Bun Bo Nam Bo, ale také na mnoha druzích sushi, a v zimě se vyplatí vědět, že tu dělají i parádní polévku Pho.

Když vás popadne v okolí Bělohorské chuť na asijskou kuchyni, je volba jasná - restaurace Aluha.  Foto: Facebook podniku (se souhlasem Aluha).

Ráj skvělé kávy

Pro každého, kdo bydlí v okolí, nebo v této oblasti třeba pracuje, se espresso bar 20 m2 rychle stane pravidelnou zastávkou. Příjemná kavárna totiž nejen výběrovou kávu, ale také výborné koláčky a cukroví, a zároveň moderní interiér ve stylu kaváren v Berlíně či Budapešti. Tady si každé ráno velmi snadno zpříjemníte.

Malá, ale skvělá. Taková je kavárnička 20 m2. Foto: Facebook podniku (se souhlasem 20m2).

Burger nesmí chybět

Na Bělohorské si můžete zajít i na burger. Navíc na jeden z nejlepších burgerů v Praze. Sídlí tu totiž bistro Fatfuck Smash Burgers, kde ochutnáte velmi jednoduché, ale fenomenální burgery z bio hovězího masa, mají tu ale třeba i hotdogy, a nezapomeňte na sladkou tečku, jako je apple pie, cookies nebo cup cakes.

Výborné burgery, hotdogy a útulné prostředí na vás čekají v podniku s cool názvem Fatfuck Smash Burgers. Foto: Facebook podniku (se souhlasem Fatfuck Smash Burgers).

Zaujaly vás chutě Břevnova natolik, že byste to k nim měli rádi co nejblíže?

Tak to musíte prozkoumat náš nový rezidenční projekt k prodeji Rezidence Sestupná 18. Nabízí 11 bytů o dispozicích 1+kk až 5+kk a najdete jej v klidné části Břevnova kousek od Obory Hvězda. Zjistěte o Rezidenci Sestupná 18 více zde.

Pohled na Rezidenci Sestupná 18 z ulice. Foto: LEXXUS NORTON.