novinky novinky v nabídce nejvíce shlédnuté nejčastěji zobrazované oblíbené moje oblíbené poptávka zadat poptávku
Typ nabídky
Nemovitost
Lokalita
Velikost

Dispozice


Plocha m2


Cena seřadit sestupně seřadit vzestupně Kč ikona EUR ikona  
od: zpět na kategorie cen do:

Pronájem

Služby pro majitele nemovitostí k pronájmu

rozbalit

Lexxus Norton se specializuje také na dlouhodobý pronájem bytů a domů v Praze a blízkém okolí. Základní portfolio tvoří zejména luxusní byty, domy a vily v nejžádanějších pražských lokalitách. Nemovitosti v našem portfoliu splňují náročná kritéria našich domácích i zahraničních klientů na moderní, prostorné a exkluzivní bydlení. Díky osobnímu přístupu ke každému klientovi dokážeme nejen nalézt ideální bydlení, ale také majitelům rezidenčních nemovitostí pomoci s vyhledáním zájemce v relativně krátkém čase, přičemž oběma stranám garantujeme poskytnutí odpovídajících profesionálních služeb.

Máte dům či byty k pronájmu a chcete toho efektivně využít? Naše zkušené makléřky a makléři zajistí vše od prezentace nemovitosti přes podpis nájemní smlouvy až po předání klíčů nájemníkům, poskytnou Vám komplexní a individuální poradenský servis po celou dobu pronájmu.

Kupujete-li nemovitost (např. luxusní byt nebo dům v Praze) jako investici a zvažujete-li její pronájem, využijte také možnosti kontaktovat naše kolegy, kteří jsou připraveni poskytnout konzultaci i v tomto případě. Rádi Vám pomůžeme i s případnými úpravami Vaší stávající nemovitosti tak, aby se stala pro nájemce více atraktivní. Věříme, že vložení finančních prostředků do kvalitní nemovitosti je z dlouhodobého hlediska jednou z nejbezpečnějších investicí.

V základní nabídce služeb, které poskytujeme majitelům nemovitostí, standardně naleznete:
 • předběžnou konzultaci záměru pronajmu nemovitosti
 • prohlídku nemovitosti a lokality, pořízení fotodokumentace
 • posouzení nemovitosti a návrh ceny pronájmu
 • stanovení obchodní strategie pro nabídku nemovitosti
 • zajištění inzerce nemovitosti
 • zajištění prohlídky s anglicky hovořícím agentem
 • zajištění právních služeb při sjednávání nájemní smlouvy
 • předání nemovitosti a zajištění předávacího protokolu
 • poradenské a konzultační služby o vývoji pronájmu
 • archivace dokumentů

Právní servis

Jsme přesvědčeni, že transakce, vztahující se k nemovitostem, vyžadují naprostou jistotu právního zajištění. Z tohoto důvodu řešíme i zdánlivě jednoduché případy v úzké spolupráci s naší smluvní advokátní kanceláří AK Bedrna a společníci (www.bedrna.eu) a právní postupy stanovujeme vždy individuálně, podle dané situace majetkoprávních a finančních aspektů.

Marketing

Jsme osvědčeným partnerem pro pronájem bytů, domů a jiných realit v Praze – základním kamenem naší úspěšné práce je zejména osobní a dlouhodobě budovaný kontakt našich makléřů s klienty. Potenciální zákazníky registrujeme v rozsáhlé interní databázi kontaktů, které se na realitním trhu pohybují, průběžně sledují trh s luxusními domy a byty, aktivně hledají vlastní bydlení nebo příležitost k realizaci investičních záměrů. Naše stálé klienty prioritně informujeme o nových nemovitostech v nabídce, aktualitách i o obecných trendech a prognózách vývoje rezidenčního trhu.

Naše databáze zároveň poskytuje možnost oslovit přímo jen určitý okruh našich klientů ve věci lokality, charakteru nemovitosti (např. luxusní domy k pronájmu, pronájem luxusních bytů) a také finančního rozpočtu. Aktivní využívání širokého potenciálu databáze nám umožňuje i zprostředkování obchodních případů bez nutnosti využití plošných médií (webová prezentace, realitní servery a portály, tištěná inzerce, outdoor), kdy klient uvítá možnost zachování maximální diskrétnosti.

Součástí poskytované marketingové podpory je samozřejmě také prezentace na webových stránkách Lexxus Norton (variantně i LEXXUS), které jsou koncipovány tak, aby byly maximálně přehledné, stručné a umožňovaly snadné a logické vyhledávání nemovitostí dle daných kritérií (např. byty k pronájmu, luxusní domy v Praze). O stránky pečuje profesionální tým, který zajišťuje aktualizaci informací a optimalizuje je tak, aby hledající klient nemohl tyto stránky minout, ať již hledá konkrétní nemovitost, nebo charakterizuje svou poptávku obecnějším popisem.

Provize za zprostředkování pronájmu nemovitosti
Realitní kanceláři Lexxus vzniká nárok na provizi v okamžiku uzavření nájemní smlouvy. Dlouhodobý pronájem (12 měsíců nebo více): provizi hradí majitel nemovitosti i nájemce.

 • Majitel nemovitosti hradí provizi ve výši nájemného za 1 měsíc plus příslušná výše DPH na základě podepsané Zprostředkovatelské smlouvy. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.
 • Nájemce hradí provizi ve výši nájemného za 1 měsíc plus příslušná výše DPH na základě podepsaného Prohlášení. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.

Krátkodobý pronájem (méně než 12 měsíců): provizi hradí jak majitel nemovitosti, tak nájemce. Provize je ponížena poměrným počtem měsíců, kdy je nemovitost pronajata, přičemž minimum činí 50 % jednoho (1) měsíčního nájemného plus příslušná výše DPH. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.

Se širokou nabídkou rezidenčních pronájmů nových bytů i rodinných domů v Praze a okolí se můžete seznámit v sekci pronájmy.

Prohlášení.pdf

Zprostředkovatelská smlouva.pdf

Služby pro nájemce

rozbalit

Lexxus Norton se zaměřuje také na realizace dlouhodobého pronájmu rezidenčních nemovitostí v rámci pražského realitního trhu. V naší nabídce naleznete jak exkluzivní byty a domy, tak i luxusní vily v nejžádanějších lokalitách hlavního města Prahy. Rezidence, které zařazujeme do naší nabídky, splňují náročná kritéria na exkluzivní, luxusní a výjimečné bydlení z řad klientů z České republiky i zahraničí.

Jsme specialisté na luxusní byty a domy v Praze – poskytovaný individuální přístup zajišťuje nalezení nejen odpovídajícího bydlení, ale i jistotu zajištění služeb na profesionální úrovni. Díky našemu osobnímu přístupu ke každému klientovi dokážeme nejen najít ideální bydlení pro každého, ale každému klientovi i pomoci zajistit všechny potřebné administrativní kroky spojené s pronájmem bytu nebo domu. Naší nabídku nemovitostí k pronájmu si můžete prohlédnout ZDE.

Naše služby při pronájmu luxusních bytů a domů zahrnují:

 • konzultaci za účelem představení aktuálního trhu pronájmu nemovitostí
 • sestavení nabídek nemovitostí z naší databáze i jiných realitních kanceláři – v českém i anglickém jazyce
 • připravení harmonogramu prohlídek i v anglickém jazyce
 • realizace prohlídek s klientem
 • jednání o podmínkách vedoucích k uzavření nájemní smlouvy
 • zajištění právních služeb při uzavírání nájemní smlouvy
 • předání nemovitosti a zajištění předávacího protokolu
 • poradenské a konzultační služby po celou dobu pronájmu
 • asistence při zajištění převodu médií na nového odběratele, instalace internetu, satelitu, telefonu
 • poradenské a konzultační služby v průběhu celého pronájmu
 • archivace dokumentů

Relokační služby:

 • představení Prahy a okolí, základní orientace ve městě
 • informace o místní kultuře, společenských normách a zvyklostech
 • seznámení s místním způsobem života – obchody, školy, zdravotnická zařízení, banky, veřejná doprava, orientace v cenových úrovních a další
 • asistence při stěhování, montáží nábytku
 • zajištění drobných oprav a instalací v bytě (obrázky, poličky atd.), drobná údržba nemovitosti
 • zajištění víz, potvrzení o ubytování a dalších nezbytných dokumentů pro relokaci do České republiky
 • přehled předškolních a školních zařízení, hudebních škol apod.
 • zajištění tlumočnických a překladatelských služeb
 • zajištění relokačních služeb přímo na přání klienta

Provize za zprostředkování pronájmu nemovitosti

Realitní kanceláři LEXXUS vzniká nárok na provizi v okamžiku uzavření nájemní smlouvy.

Dlouhodobý pronájem (12 měsíců nebo více): provizi hradí majitel nemovitosti i nájemce.

 • Majitel hradí provizi ve výši nájemného za 1 měsíc plus příslušná výše DPH na základě podepsané Zprostředkovatelské smlouvy. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.
 • Nájemce hradí provizi ve výši nájemného za 1 měsíc plus příslušná výše DPH na základě podepsaného Prohlášení. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.

Krátkodobý pronájem (méně než 12 měsíců): provizi hradí jak majitel nemovitosti, tak nájemce. Provize je ponížena poměrným počtem měsíců, kdy je nemovitost pronajata, přičemž minimum činí 50 % jednoho (1) měsíčního nájemného plus příslušná výše DPH. Tato provize je splatná do 14 dnů od podpisu Nájemní smlouvy.

Dlouhodobý pronájem (12 měsíců nebo více): provizi hradí majitel nemovitosti i nájemce.

 • relokační služby činí 6 250,- Kč (4 hodiny)
 • relokační služby činí 8 750,- Kč (8 hodin)

Provize za zprostředkování relokačních služeb je splatná nejpozději 3 dny před realizací relokačních služeb na základě zaslané faktury.

Mohlo by vás zajímat

Pod Kaštany Info v RK Pod Kaštany, Praha 6 163 m2
TROJSKÝ MLÝN 8 990 000 Kč Povltavská, Praha 7 86 m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2