ID: 503623
Cena: Info v RK
Cena: Info v RK
ID: 503623

Vila s pozemkem 1905 m2, Praha 5 - Malvazinky

Dispozice: 5+1
Velikost: 291m²
Typ nemovitosti: Vila

O nemovitosti

Pozemek o rozloze 1905 m2 s vilou o ploše 291 m2 k prodeji. Vila z roku 1928 nejdříve patřila prvorepublikovému soudci boxu Ing. Václavu Pondělníčkovi, později pak panu Přibíkovi, majiteli továrny na sklo. V padesátých letech byla vila znárodněna a stala se bydlištěm pozdějšího prezidenta Antonína Novotného. Později se majitelem vily stal ministr zdravotnictví dr. Prokopec. Před několika lety se také vila stala kulisou filmu Jana Hřebejka - Kawasakiho růže.


V přízemí vily se momentálně nachází velkorysá vstupní hala s původním dřevěným schodištěm, obývací pokoj s krbem, kuchyň a ložnice. V 1NP se nachází pracovna, ložnice, koupelna a místnosti, které vznikly zakrytím původní terasy, která byla po obvodu vily. Podkroví vily lze využít jako úložný prostor. V suterénu vily je další prostor se vstupem ze zahrady, který může sloužit jako obytný, nebo zde lze například vybudovat wellness. Z vily jsou krásné výhledy na Prahu a do okolní zeleně.


Pozemek je kolem vily rovinatý a směrem od vily padá do strmějšího svahu. V zahradě kolem vily jsou opěrné zdi ve svahu, schodiště, kamenná terasa i kamenné jezírko a fontána. Vila nebyla několik desítek let obývána a je ve stavu, který vyžaduje kompletní rekonstrukci. Na pozemku stoji také garáž, nad kterou byl přistaven další obytný prostor.


Ulice Na Loužku je slepá ulice v oblasti Malvazinky, Praha 5 - Smíchov. V blízkosti je například park Santoška, Paví vrch a park Na pláni. V okolí je veškerá občanská vybavenost včetně mateřské i základní školy. Stanice metra Radlická je asi 10 minut pěšky po pěší stezce, která vede přímo z konce ulice Na Loužku. Anděl je vzdálen asi 5 min autem a do centra města je to necelých 15 minut jízdy.Malvazinky jsou rezidenční vilovou čtvrtí, která poskytuje všechny potřebné parametry k rodinnému bydlení a nabízí naprostý klid a soukromí.

Mapa lokality

Více informací

Parkování : garáž
Balkon/ terasa: Ne
Sklep: Ano
Velikost pozemku: 1905 m²
Patro: 2
Energetický štítek: G

Poradíme vám s výběrem bytu i financováním

Díky dlouholetým zkušenostem a znalostem (nejen) pražského realitního trhu najdeme nemovitost přesně dle vašich představ. Jsme připraveni vám pomoci jak s nákupem, tak se všemi náležitostmi, které s ním souvisejí. Obraťte se na nás.

Kontakt

Mohlo by vás zajímat

Praha 5, vila Velká Chuchle
Velká Chuchle, Praha 5 720 m²
Dostupné ihned
ID: 521898
Info v RK
Pollina
Pollina, Pollina 177 m²
Dostupné ihned
ID: 500060
Info v RK
Pollina
Pollina, Pollina 103 m²
Dostupné ihned
ID: 500061
Info v RK