novinky novinky v nabídce nejvíce shlédnuté nejčastěji zobrazované oblíbené moje oblíbené poptávka zadat poptávku
Typ nabídky
Nemovitost
Lokalita
Velikost

Dispozice


Plocha m2


Cena seřadit sestupně seřadit vzestupně Kč ikona EUR ikona  
od: zpět na kategorie cen do:

Slovník pojmů

Anuita

Anuita je splátka úvěru obsahující, jak splátku, tak i úrok. V průběhu splácení úvěru je splátka neměnná, mění se pouze poměr splátky a úroku. A to tak, že zprvu představuje majoritu splátky úrok a postupem času se poměr mění. Na konci doby splatnosti tvoří téměř celou částku splátka a pouze malou část představuje úrok. Realitní kancelář LEXXUS spolupracuje se zkušenými hypotečními brokery, kteří Vám zajistí vhodné financování Vaší nemovitosti. Více zde.

Činžovní dům

Činžovní neboli nájemní dům představuje dům, ve kterém se nachází více bytových či nebytových jednotek. Služby, které poskytujeme majitelům při pronájmu bytů, či rodinných domů naleznete zde.

Developer

Developer je projektant nové výstavby, který zabezpečuje financování, povolení či kolaudaci pozemků, na kterých se má realizovat nová výstavba – developerský projekt. Tyto projekty poté nabízí k prodeji nebo k pronájmu. Zde si můžete prohlédnout naší aktuální nabídku nových developerských projektů k prodeji.

Energetický štítek

Tento štítek označuje energetickou náročnost budov. Více o problematice průkazů energetické náročnosti / energetických štítcích si přečtěte zde.

Exkluzivní mandát

Exkluzivní mandát označuje skutečnost, kdy se majitel nemovitosti rozhodne, při prodeji či pronájmu své nemovitosti, spolupracovat pouze s jednou realitní kanceláří.

Home staging

Jedná se o situaci, kdy se dům či byt připravuje k prodeji či pronájmu pomocí vhodné prezentace této nemovitosti. Stává se tím tak atraktivnější pro potencionální zájemce.

Hrubá stavba

Hrubou stavbou se většinou rozumí realizace všech nosných i nenosných svislých konstrukcí, vodorovných nosných konstrukcí bez finálních povrchových a estetických úprav.

Hypoteční broker

Hypoteční broker je společnost, která vlastní licenci ke zprostředkování prodeje hypotečních produktů od bankovních domů. Jelikož zpravidla vlastní licence od více bank, může tak zajistit klientovi širokou nabídku produktů s úsporou času. Realitní kancelář LEXXUS spolupracuje se zkušenými profesionály v této oblasti. Více informací o finančních službách najdete zde

Jistotní účet

Jistotní účet neboli jistotní běžný účet má úlohu bezpečného nástroje pro řádný a hlavně bezpečný nákup či prodej nemovitosti.

Katastr nemovitostí

Katastr nemovitostí je úřad či veřejný soubor, který obsahuje veškeré informace o nemovitostech na území dané země.

Kauce

Kaucí se rozumí vratná (ale i nevratná) záloha, která bývá podmíněna splněním určitých podmínek. V nájemních vztazích se kauce skládá majiteli nemovitosti při podpisu nájemní smlouvy. Tato záloha slouží jako bezpečnostní jistina pro pronajímatele při vzniku případných škod na majetku anebo k úhradě dlužného nájemného ze strany nájemce. Aktuální nabídku nemovitostí k pronájmu naleznete zde.

Kolaudace

Je to úředně daný postup, který musí být vykonán před užíváním nově postavené stavby. V případě, že budovu nelze postavit jen na tzv. ohlášení stavebnímu úřadu, je k užívání stavby nezbytný tzv. kolaudační souhlas příslušného stavebního úřadu.

List vlastnictví

List vlastnictví, známý také jako výpis z katastru nemovitostí, slouží k prokazování vlastnictví k dané nemovitosti.

Mezanin

Jedná se o název pro podlaží mezi přízemím a 1. patrem.

Mezonet

Jedná se o vícepodlažní byt v bytovém domě neboli byt, který leží na více než jednom patře.

Nabývací titul

Listina, díky které osoba nabyla vlastnické právo k nemovitosti. Může mít podobu například kupní smlouvy či dědické smlouvy. Při prodeji nemovitosti zajišťujeme kompletní právní servis - více o našich službách se dozvíte zde.

Neexkluzivní mandát

Neexkluzivní mandát označuje skutečnost, kdy se majitel nemovitosti rozhodne, při prodeji či pronájmu své nemovitosti, spolupracovat s více než jednou realitní kanceláří.

Novostavba

Názvem novostavba se ve většině případů označuje nemovitost, která byla postavena v posledních pár letech. Aktuální nabídku našich novostaveb k prodeji si můžete prohlédnout zde.

Notářská úschova

Jedná se o právní instituci sloužící k bezpečnému uložení finančních prostředků, které jsou určeny ke koupi nemovitosti. Oboustrannou výhodou je, že ani kupující ani prodávající nenesou rizika.

Parcela

Parcelou se rozumí pozemek, který je určen danou polohou a velikostí a je zobrazen v katastrální mapě a označen parcelním číslem. Naší aktuální nabídku pozemků najdete zde.

Rezervační smlouva

Rezervační smlouva je smluvním dokumentem, který se používá při převodu nemovitosti mezi kupujícím a prodávajícím, typicky při prodeji prostřednictvím realitní kanceláře. Tato smlouva zabezpečuje rezervaci dané nemovitosti kupujícímu, tj. určuje dobu, během které nemůže prodávající nabízet danou nemovitost jinému zájemci. Tato doba je mimo jiné i vhodná ke kontrole faktického a právního stavu dané nemovitosti. Realitní kancelář LEXXUS poskytuje svým klientům kompletní právní servis - více informací o našich službách najdete zde.

Rezidenční trh

Rezidenčním trhem chápeme trh s nemovitostmi, které jsou určeny k bydlení. Ve valné většině se uvádí ve vztahu k určité lokalitě (Praha, Česká republika apod.). Aktuální zprávy z pražského rezidenčního trhu naleznete zde.

smlouva o smlouvě budoucí kupní

Smlouva, která upravuje vztah mezi budoucím kupujícím a prodávajícím. V případě koupi nemovitosti, se smlouva o smlouvě budoucí kupní uzavírá, jestliže je daná nemovitost ve fázi stavby nebo pokud chce kupující již dokončenou stavbu financovat hypotečním úvěrem, ale bance stále ještě není schopen doložit kupní smlouvu. Zajištění právního servisu je pro nás samozřejmostí, více o našich službách se dozvíte zde.

Věcné břemeno

Věcná břemena omezují vlastníka nemovité věci ve prospěch někoho jiného tak, že je povinen něco trpět, něčeho se zdržet, nebo něco konat. Věcná břemena musí být zaznamenána v katastru nemovitostí

Zástava

V oboru realit chápeme jako zástavu nemovitost, která slouží jako záruka věřiteli (většinou bance) např. za dluh, za účelem zajištění úvěru apod. Jedná se o zástavní právo, které je zapsané v katastru nemovitostí. Více informací o možnostech financování koupě Vaší nemovitosti najdete zde.

Zástavní smlouva

Smlouva, která jer uzavírána mezi (bankou) a kupujícím nemovitosti o zřízení zástavního práva k dané nemovitosti a jeho zapsání do katastru nemovitostí. Realitní kancelář LEXXUS spolupracuje s profesionálními hypotečními brokery, kteří Vám s financováním ochotně pomohou - více informací zde.

Zprostředkovatelská smlouva

Obecně se jedná o smlouvu, kde se zprostředkovatel (realitní kancelář) zavazuje opatřit zájemci (majiteli nemovitosti) za odměnu uzavření smlouvy (kupní smlouvy či smlouvy o pronájmu) a zájemce se zavazuje zprostředkovateli poskytnout odměnu (provizi), pokud výsledek dosažen přičiněním zprostředkovatele. Více o našich službách se dozvíte zde.

Mohlo by vás zajímat

Pod Kaštany Info v RK Pod Kaštany, Praha 6 163 m2
KORUNOVAČNÍ Info v RK Korunovační, Praha 7 140 m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2