novinky novinky v nabídce nejvíce shlédnuté nejčastěji zobrazované oblíbené moje oblíbené poptávka zadat poptávku
Typ nabídky
Nemovitost
Lokalita
Velikost

Dispozice


Plocha m2


Cena seřadit sestupně seřadit vzestupně Kč ikona EUR ikona  
od: zpět na kategorie cen do:

FAQ

Proč nabízet nemovitost přes realitní kancelář?

Realitní kancelář má exkluzivní možnost inzerovat Vaší nemovitosti na realitních serverech, ke kterým nemá běžný občan přístup. Současně také disponuje širokou databází poptávajících klientů, díky které Vám mnohonásobně zvyšuje šanci nalézt vhodného zájemce. Naše služby pro majitele nemovitostí si můžete prohlédnout zde.

Je lepší nabízet nemovitost pomocí jedné či více realitních kanceláří?

Vzhledem k širším možnostem inzerce výlučně zadané nemovitosti je lepší svěřit prodej či pronájem své nemovitosti do rukou pouze jedné realitní kanceláře. Vybraná realitní kancelář těmto výhradním zakázkám připisuje větší pozornost než těm nevýhradním. Dodáte jí tím statut exkluzivnosti, jelikož v případě zadaní nemovitosti více realitním kancelářím danou nemovitost můžete nalézt v inzerci několikanásobně a často s odlišnými cenami či popisem.

Co pro mě znamená exkluzivní (výhradní) zastoupení?

Jedná se o kompletní servis pro prodávajícího, který vzniká na základě dohody mezi majitelem nemovitosti a realitní kanceláří, která bude prostředníkem při prodeji. Tento servis zahrnuje například zpracování prezentací nemovitosti v inzertních médiích či ostatní služby. Více o našich službách se dozvíte zde. Pro majitele je hlavní výhodou, že při prodeji své nemovitosti bude jednat pouze s jedním odpovědným partnerem namísto zdržování se s více zprostředkovateli. Z praxe lze konstatovat, že nemovitosti prodávané výhradně mají vyšší prodejní cenu a jejich prodej je značně rychlejší.

Je lepší uzavřít s realitní kanceláří výhradní (exkluzivní) nebo nevýhradní (neexkluzivní) smlouvu?

Jednoznačně výhodnější je výhradní (exkluzivní) smlouva a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že výhradním zakázkám je věnována zvláštní péče a tím je zvýšena šance rychlejšího prodeje dané nemovitosti.

V případě uzavření nevýhradní (neexkluzivní)smlouvy a tím nabízení nemovitosti ve více realitních kanceláří může být výsledný efekt negativní. Jelikož zájemce může najít danou nemovitost s odlišnými informacemi (cena atd.) a to může vyvolat dojem, že je nemovitost špatně prodejná.

Chci prodat nemovitost a nevím za kolik, můžete mi poradit jak na to?

Stanovení tržní ceny nemovitosti podléhá mnoha okolnostem, jako jsou například lokalita a její atraktivita, velikost nemovitosti, nebo zda-li se jedná o luxusní nemovitost. Samotná tržní cena je velmi citlivou záležitostí, při podhodnocení či nadhodnocení může dojít ke ztížení prodeje dané nemovitosti.

Co je to spoluvlastnický podíl?

V případě, že nemovitost vlastní více než jeden vlastní jedná se o spoluvlastnictví. Každý ze spoluvlastníků tedy disponuje určitým spoluvlastnickým podílem. Velikost podílu určuje, v jaké míře se spoluvlastníci podílejí na právech a povinnostech či může být určující při rozhodování o hospodaření, jelikož je zde nutná nadpoloviční většina určená právě podle podílů.

Co je to návrh na vklad?

Jedná se o žádost nebo návrh účastníka na vklad určitého práva k nemovitosti do katastru nemovitostí. Tím právem může být např. právo vlastnické, zástavní, předkupní či právo věcného břemene.

Jakým způsobem lze ověřit, že existuje volný přístup ke kupované nemovitosti?

Tuto informaci lze získat na katastru nemovitostí a to konkrétně z geometrického plánu. Z plánu lze také zjistit, jestli pozemek přímo sousedí s veřejnou komunikací, případně zdali je přístup zabezpečen přej jiný pozemek prostřednictvím věcného břemene cesty.

Jak si přehlásím bydliště?

Změnu místa trvalého pobytu ohlašuje občan osobně na obecním úřadě nebo magistrátu v místě nového bydliště. Odhlášení poté probíhá již automaticky. Jestliže si měníte trvalé bydliště do nově koupeného bytu až po podpisu smlouvy, je třeba tuto skutečnosti ohlásit na katastru. Stačí jen vyplnit formulář na http://www.cuzk.cz – sekce „formuláře“ soubor - „Ohlášení změny údajů o vlastníkovi…“ a bez kolku jej zaslat na katastrální úřad.
Dalšími institucemi, kde je nezbytné změnit adresu trvalého bydliště, jsou např. bank či zdravotní pojišťovna.

Jak zajistit bezpečnost své nové nemovitosti?

Možností, jak zabezpečit svou nemovitosti je hned několik. Jednou ze základních je pojištění nemovitosti a domácnosti. Doporučuje se také pojištění vůči škodám za třetí osoby, které oceníte zejména při haváriích vody, požáru apod.
Dalšími bezpečnostními prvky mohou být mechanické (bezpečností dveře) a elektronické zabezpečovací systémy (alarmy, kamery).

Co je dobré vědět o energetických štítcích?

Štítek energetické náročnosti můžeme považovat za certifikát, který informuje o tom, jakou má daná nemovitost spotřebu energií. Klasifikuje se v sedmi kategoriích od nejúspornějšího - A až po velmi neúsporné - G. Dle zákona je energetický štítek povinný u novostaveb a výrazných rekonstrukcí. V případě prodeje či pronájmu administrativních, bytových či rodinných domů, je třeba energetických štítek také opatřit.
Informace o energetické náročnosti musí být viditelně umístěna na veřejných budovách, na byty a bytové domy se tato povinnost nevztahuje.

Mohlo by vás zajímat

TROJSKÝ MLÝN 8 990 000 Kč Povltavská, Praha 7 86 m2
KORUNOVAČNÍ Info v RK Korunovační, Praha 7 140 m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2
Info v RK m2